Dátum: 19. 11. 2008

ŠK TKD GE-BAEK ITF Prešov na 1. kole ČNL V Tišnově

Moravské mesto Tišnov pri Brne dňa 15.11.2008 bolo organizátorom 1. kola Českej národnej ligy v Taekwondo ITF. Za účasti 150 súťažiacich z Česka a Slovenska, v silnej konkurencii domácej reprezentácie sa nestratila ani 14-členná výprava ŠK Ge-baek TKD ITF Prešov.

Športovci tohto klubu získali celkom 25 cenných kovov, z toho 14 zlatých, 6 strieborných a 5 bronzových medailí. Naviac Veronika Balážová ziskom 4 zlatých a Tomáš Gajdoš ziskom 3 zlatých medailí sa stali najúspešnejšími súťažiacimi v kategórii seniorov.

V kategórii seniorov tradične dobrý výkon podal aj Martin Magda, ktorý vybojoval zlato a striebro. Do ringu sa po prestávke vrátil Róbert Baláž ml. a ziskom zlata a striebra potvrdil svoju dobrú výkonnosť z minulosti. Erik Huňady, ktorý je nováčikom, získal striebro v špeciálnych technikách a je veľkou nádejou do budúcnosti.

Kategóriu juniorov ovládli Patrik Petro a Marcel Petro. Patrik Petro vybojoval pre klub zlatú, striebornú a bronzovú medailu. Zahanbiť sa nedal ani Marcel Petro ziskom 2 zlatých a 2 bronzových medailí.

Výbornú výkonnosť v najmladšej kategórii žiakov potvrdili Jakub Hutník a Patrik Foriš ziskom zlata, Matúš Hutník a Viktor Tverdík ziskom striebornej medaily a Samuel Olejár a Ľubomír Vrábeľ ziskom bronzovej medaily.

Svoju dobrú výkonnosť športovci tohto klubu môžu potvrdiť dňa 22.11.2008 na Polish Open v poľskom meste Lublin a dňa 6.12.2008 na Mikulášskom turnaji v Prešove.