Dátum: 28. 04. 2017

32. seniorské a 23. juniorské Majstrovstva Európy Taekwon-Do ITF

V Bulharsku, priamo v meste Sofia, sa konali od 19. apríla do 23. apríla 2017 32. seniorské a 23. juniorské Majstrovstva Európy Taekwon-Do ITF. Majstrovstiev Európy sa zúčastnilo 29 členských krajín Európskej federácie Taekwon-Do ITF (AETF ITF), ktorých zastupovalo 591 súťažiacich (298 seniorov a 293 juniorov).

Našu krajinu a Slovenský zväz Taekwon-Do ITF reprezentovalo 6 súťažiacich a dvaja reprezentační tréneri.

Samuel Olejár - 1. Dan, sparing – 75 kg

Podporiť našich zverencov od začiatku šampionátu prišli aj Tomáš Olejár, Marián Trochan, Dian Losso a Sapari Losso.

V stredu sa konala registrácia, váženie súťažiacich a vo štvrtok to celé začalo. Prvý súťažný deň sa súťažilo v disciplíne súborné cvičenia. Naši reprezentanti to od začiatku nemali ľahké, neprial im los. Hneď v úvodných kolách dostali Jakub Tomáš, Veronika Balážová a Svetlana Losso európskych šampiónov. Technicky boli naši zverenci na vysokej úrovní, ale rozhodcovia boli iného názoru. Ostatným členom našej výpravy sa tiež nezadarilo prejsť ďalej po prvom kole. Nastalo pre nás veľké sklamanie lebo v súborných cvičeniach máme na každom doterajšom šampionáte popredné priečky a tento rok to nevyšlo. Výroky rozhodcov boli podľa nás dosť zmätené a riešilo sa to aj na kongrese AETF ITF.

V disciplíne sparing nás zastupovali Samuel Olejár, Jakub Tomáš, Dávid Trochan a Lenka Palaščáková. Najbližšie k medaile mal junior Samuel Olejár, ktorý v prvom kole ľahko prešiel cez reprezenta z Anglicka, potom cez Gréka a o postup o medailové priečky v tesnom boji prehral s Rusom. Dávid Trochan v prvom kole porazil reprezentanta zo Slovinska a v ďalšom kole v boji o postup o medailu nečakane prehral s Talianom. Nedarilo sa ani Jakubovi Tomášovi, ktorý v prvom kole ľahko porazil domáceho Bulhara a v druhom kole narazil na vicemajstra Európy zo Slovinska, ktorý ho vyradil. Lenka Palaščáková sa postavila v prvom kole proti reprezentantke z Maďarska, ktorá bola nad jej sily.

Prerážacie techniky a špeciálne techniky (kopy do výšky) sú momentálne naše najslabšie disciplíny a ani tam našim zverencom neprialo šťastie. Takže so šampionátom sa lúčime bez medailí, ale spokojní s výkonmi našej reprezentácie.

Chcel by som poďakovať reprezentačným trénerom za výbornú prípravu našich reprezentantov. Boli technicky a fyzicky veľmi dobre pripravení.

Ďalej chcem poďakovať organizačnému tímu a rodičom za podporu. Tiež sme radi, že v sobotu prišiel podporiť svojich zverencov v klube aj tréner ŠK Ge-baek Prešov Marcel Petro.